Fudbal

U stilu najboljih napadača: Fantastičan trk Seada Kolašinca, trzaj glavom i sjajan pogodak

U okviru 19. kolu francuske Ligue 1 ekipa Marseillea je danas ugostila Lorient i slavila sigurnu pobjedu rezultatom 3:1, te tako zadržala priključak za vodećim ekipama lige. Bosanskohercegovački reprezentativac Sead Kolašinac ponovo je bio strijelac za domaće.

Lorient je poveo u 29. minuti utakmice i šokirao Velodrome, ali je Marseille u 38. uspio da se vrati. Cengiz Under je centrirao, a Kolašinac fantastično glavom loptu u stilu rasnih napadača sproveo u mrežu gostiju.

Potpuni preokret domaćinu donio je Sanchez u 53. minuti utakmice na asistenciju Gigota. Samo šest minuta kasnije Marseille je postigao i treći gol, a strijelac je bio Veretout za konačnih 3:1.

Kolašinac je bio strijelac i nedavno protiv Toulousea (6:1) i zacementirao je svoje mjesto u prvih 11 slavnog kluba, te iz utakmice u utakmicu pruža sve bolje partije. Marseille je trenutno treći na tabeli i nastoji pobjedom zadržati priključak za PSG-om i Lensom.