Fudbal

Sinoć briljirao u Ligi prvaka, a danas porukom oduševio sve Bosnace i Hercegovce

Edin Džeko je sinoć imao nezaboravnu noć u Ligi prvaka. Dijamant je bio junak pobjede Intera protiv Shakhtara rezultatom 2:0 kojom je italijaski prvak obezbijedio nastup u osmini finala nkon dugo vremena.

Edin Džeko je postigao oba pogotka za Nerazzurre u ovom susretu. Dijamant je prvo pogodio za vodstvo svog tima u 61. minuti, da bi samo šest minuta kasnije zabio glavom za prednost od 2:0.

Nnakon briljantne noći, Džeko se danas oglasio na svojoj Facebook stranici i čestitao Dan državnosti Bosne i Hercegovine.

“85 golova u 142 utakmice za Wolfsburg
72 gola u 189 utakmica za Manchester City
119 golova u 260 utakmica za Romu
10 golova u 18 utakmica za Inter
61 gol u 121 utakmici za BiH

Uz svaki gol, uz svaku asistenciju, kod svakog nastupa, uz ime i prezime stoji – Edin Džeko iz Bosne i Hercegovine!

Ponosni sam Bosanac i Hercegovac i zato, državo moja jedina, sretan ti i ovaj Dan državnosti