Košarka

Pao je lider Eurolige: Velika pobjeda Reala u Istanbulu i nova maestralna partija Džanana Muse

Veliki derbi 11. kola košarkaške Eurolige odigrali su u Istanbulu Fenerbahče i Real Madrid. Gosti su u fantastičnoj utakmici slavili veliku pobjedu rezultatom 85:71, a maestralnu aprtiju odigrao je Džanan Musa.

Real je do isteka prvih 10 minuta igre imao velikih 14 poena prednosti koju su uz određene oscilajcije u igri uspjeli sačuvati sve do isteka prvog poluvremena, nakon kojeg su vodili 46:34.

Pitanje pobjednika riješeno je u trećoj četvrtini kada su Kraljevi otišli na +23 (64:41), te su bez većih problema do kraja uspjeli privesti susret kraju.

Najefikasniji u redovima španskog kluba bio je Džanan Musa koji je postigao 18 poena, a za 22 minute provedene na parketu dodao je i šest asistencija, te imao i četiri skoka.

Fenerbahče je ostao vodeći na tabeli sa omjerom 9-2, dok je Real Madrid ostvario osmu pobjedu uz tri poraza.