Fudbal

Magija u nogama Benjamina Tahirovića, sjajna asistencija u stilu Zvjezdana Misimovića!

Fudbaleri Ajaxa ispali su u 1/16 fazi Kupa Holandije pošto su sa 3:2 poraženi od četvrtoligaša Herculesa. Ajax je bio apsolutni favorit na ovom susretu, ali već nakon 16 minuta igre imali su zaostatak za svojim protivnikom.

Poveo je Hercules na poluvremenu zahvaljujući golu Pietersa u 16. minutu, što je svakako bio šok za sve. Ušli su za Ajax na poluvremenu Tahirović, Marta i Brobbey. Međutim, ni to nije bilo dovoljno, pošto je u 66. minutu Pieters ponovo promijenio stanje na semaforu i pogodio za 2:0.

Ajax je uspio da se vrati iz mrtvih. Pogodio je prvo Brobbey u 83. minuti. Vodio je Tahirović loptu skoro na centru igrališta, vidio je utrčavanje Brobbeya, te mu majstorski “podvalio” loptu u stilu Zvjezdana Misimovića.

Šest minuta kasnije pogodio je i Akpom za neriješen rezultat gotovo u finišu meča. U četvrtom minutu nadoknade poslije centaršuta i gužve u kaznenom prostoru Grotenberg je pronašao malo mjesta i postavio konačnih 3:2.

Hercules, četvrtoligaš na 10. mjestu na tabeli istorijski je obrukao Ajax večeras.