Košarka

Fenomenalni Džanan Musa zatrpao koš Partizana, Real u Madridu deklasirao goste iz Beograda

Bosanskohercegovački košarkaš Džanan Musa pružio je večeras briljantnu partiju u dresu Real Madrida te odveo španski tim do pobjede nad Partizanom od 91:75 u okviru 16. kola košarkaške Eurolige.

Real je u prvom poluvremenu razbio goste iz Beograda. Prvu četvrtinu Madriđani su dobili rezulatom 26:19 na krilima Džanana Muse koji je igrao nevjerovatno. Musa je rešetao koš Partizana i za deset minuta gostima iz Beograda je utrpao 16 poena što je nevjerovatan učinak.

Konačnan rezultat utakmice bio je 91:75, a prvo ime bio je naravno Musa koji je odigrao ponajbolju utakmicu sezone. Meč je završio sa 23 ubačena poena, četiri skoka, a dodao je i dvije asistencije.

Musa je proveo samo 19 minuta na parketu, a iz igre je šutirao gotovo perfektnih 10/11.