Fudbal

Dijamant blista u Rijadu! Džeko postigao fantastičan gol protiv Milana u Superkupu Italije!

U okviru Superkupa Italije koji se igra na stadionu Kralja Fahda u Saudijskoj Arabiji veliki derbi igraju Inter i Milan. Nakon samo 21. minute igre crno-plavi imaju veliku prednosti i vode rezultatom 2:0.

Inter je poveo već u 10. minuti utakmice preko Dimarca. Prethodno su sjajno odbranu Milana izigrali Džeko i Barella. Na 2:0 povisio je bh. reprezenativac Edin Džeko. Nakon što je primio jedan dubinski pas Džeko je odlično zalomio odbranu Rossonera i majstorski pogodio.

Džeki je ovo bio 11. gol u sezoni, a interesantno da je mrežu tresao u sve tri klupska takmičenja.  Sa 36 godina i 307 dana Dijamant je postao najstariji igrač koji je postigao gol u meču italijanskog Superkupa.