Društvene mreže

Fudbal

Bruka i sramota! Finci nam ponovo očitali lekciju, Zmajevi definitivno ostali bez baraža

Nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine i Finske u Zenicina na stadionu Bilino Polje odigrali su duel od velike važnosti u kvalifikacijama za odlazak na Svjetsko prvenstvo 2022. godine u Kataru.

Na tribinama zeničkog stadiona bilo je više od 10.000 gledatelja koji su se očito zaželjeli utakmica Zmajeva, a među njima su i pripadnici BH Fanaticosa koji su zaista napravili spektakl na sjevernoj tribini Bilinog Polja.

U 11. minuti utakmice velika prilika za Zmajeve. Čivić je odlično prošao po strani i odigrao povratnu loptu, idealnu za Miralema Pjanića, ali je nogometaš Bešiktaša šutirao preko gola.

Veliku šansu Finci su imali u 21. minuti. Saničanin je poklonio loptu Pukkiju koji je izašao sam pred Šehića, ali je stoper Partizana uspio stići finskog napadača i intervenisati. U narednom napadu penal za Finsku. Udarac s distance Pjanić je izblokirao rukom i engleski sudija je pokazao na bijelu tačku. Ipak , Šehić sjajno brani i spašava naš tim.

Finci su poveli u 29. minuti. Pukki je prošao po desnoj strani i proigrao Forssa, a njemu nije bilo teško da pogodi mrežu Zmajeva. U 36. minuti gosti su ostali sa igračem manje jer je crveni karton dobio Raitala nakon žestokog starta nad Kolašincem.

Sa igračem manje na terenu, Finci u 50. minuti dupliraju svoju prednost. Nakon smušene intervencije i velike greške Ćivića, lopta dolazi do Robina Loda koji je zakucava iza leđa Šehića.

Petev je u nastavku napravio nekoliko izmjena, krenuli smo na sve ili ništa, a napokon u 70. minuti stigli do 1:1. Rezerviste su nas vratile u žviot. Gojak je izveo slobodni udarac, a Menalo pogodi mrežu Finske.

Očekivano, žestoki naleti Zmajeva u preostalih 20 minuta. Sušić je centrirao u 71. minuti, Menalo glavom šutira, ali siguran je finski golman. I onda opet šok. Ubačena lopta iz prekida, očajna odbrana naših, a O'Shaughnessy ostaje sam i lagano matira Šehića.

Ostaje nam još utakmica s Ukrajinom, ali ona će dakle biti potpuno nevažna rezultatski, dok Finska sada kao drugoplasirana itekako može da se nada baražu.

Facebook

Fudbalprije 7 mjeseci

Baš su ga zamrzili: Navijači Galate pronašli snimak kojim su pokazali zapravo kakav je Edin Džeko!

Nevjerovatne tenzije u velikom turskom derbiju, obračun Džeke i Icardija u prvom planu

Magija u nogama Benjamina Tahirovića, sjajna asistencija u stilu Zvjezdana Misimovića!

Košarkaprije 7 mjeseci

Fenomenalni Džanan Musa zatrpao koš Partizana, Real u Madridu deklasirao goste iz Beograda

Lewandowski je prošlost: Bayern ima novu gol mašinu koja se zove Harry Kane!

Broj 25 do 2025. za nevjerovatnih 25 godina u Bayernu uz čak 20 miliona eura godišnje!

Turski velikan okuplja igrače sa Balkana, sklapa se družina kao nekada u Cityju!

Majstor ostaje majstor: Edin Džeko postavio novi rekord turskog fudbala u evropskim takmičenjima

Nurkić otkrio da li mu se Green privatno izvinio, jednom rečenicom pokazao kakva je ljudska veličina

Fudbalprije 9 mjeseci

Pa je li ovo realno?! Zbog loših partija Dominika Livakovića Turci krive Džeku i Tadića!

Očajna atmosfera u svlačionici PSG-a, igrači jedan po jedan lagano okreću leđa prvoj zvijezdi kluba!

Arteta bijesan na sudije nakon poraza od Newcastlea: Sramota kakav su gol priznali, gadi mi se

Imamo novog vladara Južne Amerike! Fluminense po prvi put u historiji osvojio Copa Libertadores!

Fudbalprije 1 godina

Očajni Arsenal izgubio od Foresta, Manchester City je treći put uzastopno šampion Premieshipa!

Bayern ponovo kiksao, Leipzig digao Dortmund na noge! Borussiji se smiješi titula nakon 10 godina!

Fudbalprije 2 godine

Dijamant blista u Rijadu! Džeko postigao fantastičan gol protiv Milana u Superkupu Italije!

U stilu najboljih napadača: Fantastičan trk Seada Kolašinca, trzaj glavom i sjajan pogodak

Bio jednom jedan Chelsea! Riyad Mahrez iz slobodnjaka ‘ubio pauka’, City uništio Plavce!

Ma kakav Lukaku, Edin Džeko je napadač broj 1 u Interu: Sjajan gol Dijamanta protiv Napolija