Fudbal

Bayern ponovo kiksao, Leipzig digao Dortmund na noge! Borussiji se smiješi titula nakon 10 godina!

U pretposljednjem kolu njemačke Bundeslige veliki derbi odigrali su na Allianz Areni Bayern i Leipzing. Bavarcima je očajno trebala pobjeda u borbi za titulu prvaka, dook je gostima opet s druge strane pobjeda prijeko bila potreba kako bi osigurali mjesto koje naredne sezone vodi u Ligu prvaka.

Iako je Bayern je poveo golom Gnabryja u 25. minuti, gosti iz Leipziga napravili su veliki preokret u drugom poluvremenu i slavili pobjedu rezulatom 1:3. Nkunku je bio uspješan s bijele tačke u 76. minuti, a deset minuta kasnije Sommera je iz penala savladao i Szoboszlai za konačnih 3:1.

Iako još uvijek nije ništa gotovo, tim iz Dortmunda sada ima sve u svojim rukama i ukoliko ostvare pobjede u posljednja dva kola, nakon punih deset godina svrgnuće Bavarce sa trona Bundeslige, što bi bilo veliko iznenađenje obzirom na Bayernov odličan start sezone.

Bayern je od smjene trenera Julian Nagelsmanna u očajnoj formi. Iako je u tim trenucima dobro stajao i u prvenstvu i u Ligi prvaka, čelnici kluba nisu bili zadovoljni, uručili su mu otkaz i doveli Tomasa Tuchela. On je uspio da izgubi gotovo sve, prvo da ispadne iz njemačkog kupa, zatim iz Lige prvaka od Manchester Cityja, a sada je na korak da se proslavi kao trener koji je Bayernu izgubio i titulu Bundeslige.

RB Lepzig je pobjedom na Allianz Areni osigurao mjesto u Ligi prvaka za narednu sezonu. Bavarcima za 11. naslov zaredom ostaje još nada da će i Borussija napraviti neki kiks – sutra na gostovanju u Augsburgu ili u posljednjem kolu, kad će na svom stadionu ugostiti Mainz. Bavarci će u posljednjem kolu gostovati u Koelnu.